Christoffer Carlsson, Linus Swärd och Simon Frankfeldt – där har ni huvudtränarna för Falkenbergs FF:s akademilag 2026.
Christoffer Carlsson, 36, blir ny huvudtränare för P19-laget. ”Stoffe” har 525 A-lagsmatcher för FFF på meritlistan och avslutade spelarkarriären så sent som i somras för att istället ta sig an nya uppdrag i föreningen. Vi vill tacka den tidigare P19-tränaren Goran Ravnjakovic för mycket gott arbete.
Linus Swärd återvände till FFF i somras. 30-åringen är utvecklingsansvarig för spelare i åldrarna tio till 14 år och har i år varit tränare för P16-laget. Nu får han ansvaret för P15-laget, vårt yngsta akademilag.
Simon Frankfeldt ledde Derome-Åskloster till division 3 i år och har erfarenhet från att leda flera andra klubbar i Falkenbergs och Varbergs kommuner. Nu välkomnar vi 33-åringen till Falkenbergs FF, där han blir ansvarig tränare för vårt P17-lag.



